בחרי את האיזור / יישוב שלך

סינון לפי איזורים

מחד, כפות הרגליים שלנו עובדות קשה, בכל זאת, הן מהוות את הקשר הישיר שלנו לקרקע ומאידך, רבים מאיתנו מזניחים אותם ובטח לא מעניקים להם את תשומת הלב להן הן ראויות.
אז יש דרך אחת באמצעותה נוכל גם לפנק את כפות הרגליים שלנו וגם למנוע מהן פגיעות ומחלות שונות ואותה הדרך טמונה בטיפול פדיקור. 

פדיקור ניתן למצוא בכל עיר, לדוגמא פדיקור בתל אביב, פדיקור בפתח תקווה, פדיקור בקריות ואפילו פדיקור בירושלים.

מה זה פדיקור?

טיפול פדיקור הוא טיפול מפנק במהלכו מושם דגש על כל אזורי כף הרגל כולל ציפורני הרגליים, במטרה לנקות, לטפל, לטפח ולהשיג תוצאה סופית אסטטית ובריאה.
כל מי שמחפש אחר טיפול פדיקור, עתיד לגלות שלל ואריציות של הטיפול כמו: פדיקור מניקור (שילוב של 2 הטיפולים גם יחד), פדיקור רפואי, פדיקור לגברים, פדיקור דגים ועוד..
כאשר קיימת חשיבות גבוהה להכיר את כל אחת מהאפשרויות, על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר מתוך ההיצע.

הליך טיפול פדיקור

הליך טיפול פדיקור אמור להיות מורכב ממספר שלבים שונים – בשלב הראשון, יש להסיר את שאריות הלק הישן מהציפורניים. בשלב הבא, יש להשרות את כפות הרגליים במים חמימים למשך מספר דקות על מנת לרכך את כפות הרגליים ולהכין אותן להמשך הטיפול.
בשלב הבא, יתבצע טיפול בציפורניים, שיוף, הסרת עור יבש מסביב לציפורניים, קיצוץ הציפורניים וכיוצא בזה.
לאחר מכן יתבצע טיפול בכף הרגל, הסרת עור קשה ושימוש במכשירים ובחומרים על מנת להעניק את הטיפול המקיף ביותר.
השלבים האחרונים של טיפול פדיקור יהיו מריחת קרמים מזינים ומריחת לק על ציפורני הרגליים – כאשר יש פדיקוריסטיות אשר מציעות את האפשרות למריחת לק ג'ל בכפות הרגליים.
חשוב לציין שהליך הטיפול יכול להשתנות ממקום אחד לאחר ולכן, בטרם בחירת אשת המקצוע, כדאי לבדוק מה כולל הטיפול אותו היא מציעה והאם בכוחו לענות על מלוא הדרישות והציפיות ממנו. 

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי הוא טיפול מקיף ומעמיק יותר, אשר נועד עבור מטופלים אשר סובלים ממחלות ובעיות שונות בכפות הרגליים כמו: פטרת בציפורניים, יבלות, פטריות בעור, ציפורן חודרנית, חתכים בכרית כף הרגל ובעיות נוספות.
רק פדיקוריסט רפואי, אשר עבר לימודי פדיקור ייעודיים ומחזיק כחלק מכך, בהכשרות המתאימות, יהיה מוסמך לטפל באותם האנשים ובעצם הטיפול להקל על התסמינים של אותן הבעיות ובמקרים רבים, גם למנוע את החמרתן.

פדיקור דגים

פדיקור דגים הוא הליך ייחודי אשר מתבצע באמצעות זן מסוים של דגים בשם "גארה רופה". בתהליך, המטופלים טובלים את הרגליים שלהם באקווריום או בריכה של דגים מהזן הזה. דגים אלו ניזונים מתאי העור המתים ולכן, הם מכרסמים את האזורים הללו. דגים אלו לא נושכים ולכן, ברגע שמתגברים על המחסום הפסיכולוגי ניתן ליהנות מתהליך נעים ומפנק ומתוצאה איכותית. 

פדיקור ביתי

כיום, ניתן לרכוש ערכות ומכשירים ביתיים לביצוע פדיקור ביתי באופן עצמאי. חשוב לציין שברוב המקרים, הטיפול הביתי יהיה פחות יעיל מאשר טיפול פדיקור מקצועי (בעיקר, אם מדובר במטופל אשר סובל מבעיות רפואיות שונות בכפות הרגליים), אך עדיין ניתן להשיג יתרונות שונות מהתהליך, לפחות בתחום הטיפוח, האסתטיקה והשמירה על כפות הרגליים – רבים בוחרים לבצע פדיקור ביתי בנוסף להגעה אחת לתקופת זמן אל פדיקוריסטית מקצועית. 

פדיקור עד הבית

לאנשים רבים אין באמת את הזמן או את האפשרות להגיע למכוני יופי על מנת ליהנות מטיפולי פדיקור על כל היתרונות הרבים אותם הם טומנים בחובם – הן בריאותית ואן אסטטית.
אז החדשות הטובות הן שיש אפשרות ליהנות משירות מקצועי של פדיקור עד הבית – במסגרת אותו השירות, הפדיקוריסטית תגיע עד לבית הלקוח, עם כל הציוד הנדרש ותבצע את הטיפול בבית של הלקוח – מה שיכול להקל עליו משמעותית.  

פדיקור לגברים

אם עד לפני זמן לא רב פדיקור כמו טיפולי יופי וטיפוח אחרים, היו מזוהים יותר עם נשים, כיום, גם גברים רבים מבינים את היתרונות הרבים אשר טמונים באותם טיפולי פדיקור לגברים ונוקטים בצעדים (תרתי משמע), על מנת ליהנות מאותם היתרונות אותו הטיפול טומן בחובו.
כאן חשוב לציין שיש פדיקוריסטיות אשר מתמחות באופן פרטני בשירות של פדיקור לגברים – מכיוון שיש הבדלים בתהליך. 

לימודי פדיקור

פדיקור הוא טיפול מבוקש ולכן, קוסמטיקאיות רבות בוחרות להעניק בין השירותים שלהן כמו: בניית ציפורניים וסידור גבות, גם שירותי מניקור פדיקור. מי שמחפשת אחר מסגרת של לימודי פדיקור, תגלה קורסים בהיקפים שונים, כאשר קורס פדיקור רפואי לדוגמא, יהיה רחב היקף וארוך משמעותית מקורס פדיקור קוסמטי.
כמובן, שמעבר לסיום הקורס בהצלחה וקבלת תעודה ייעודית מטעם מוסד הלימוד, יש צורך גם לרכוש את הציוד המתאים לצורך המטרה, בטרם אותה קוסמטיקאית מתחילה להעניק טיפולים.
בין הציוד המשמעותי אותו יש לרכוש לצורך המטרה: כיסא פדיקור, מכשיר פדיקור וציוד מתקדם נוסף, אשר ייעודו לאפשר להעניק את הטיפול המקצועי והמקיף ביותר האפשרי בתחום – יש לקחת בחשבון שהמטופלים מצפים ליהנות לא רק מהתוצאות אלא גם מהדרך ולכן, הן יבקשו לעצמן טיפול מפנק ומהנה. 

לראש העמוד